Na podzim je naše pokožka vystavována velkým teplotním změnám, a jelikož začíná i topná sezóna, je naše pleť konstantně vysušována různými vlivy. V těchto měsících je nesmírně důležité dbát o extra hydrataci, ale také Vaši pokožce nabídnout něco navíc z nadstandartní péče. Podzim je také ideálním obdobím, kdy se zbavujeme pigmentových skvrn a chystáme svoji pokožku na nadcházející období zimy. Nejčastější problémy s pletí na podzim jsou:

  1. Suchost pokožky a pocit pnutí po odlíčení – tento problém nejlépe vyřešíme dostatečnou HYDRATACÍ. Nepoužívejte mastné krémy, ty by v tomto případě jen omastily povrch pokožky a ještě více by odpuzovaly vodu. Pokud je Vaše pokožka dehydrovaná, žádné výživné produkty nevstřebá tak, jak byste i od dražších produktů očekávali. Pro nápravu takového problému je vhodné např. Oligoanne Serum (Anne Semonin) nebo třeba Collagen Synergie (Linda Meredith), který dodá nejen hydrataci, ale i tolik potřebné regenerační látky.
  2. Hrubá pokožka na povrchu – hrubost kůže může být způsobena nadměrným nahromaděním odumřelých buněk, které jsou nežádoucí pro požadovaný efekt z používaných produktů. V tomto případě je prvně potřeba odumřené buňky šetrně odstranit pomocí jemného peelingu. Pro tento účel Vám mohu posloužit například Exfoliační masku od Anne Semonin nebo Amazon Enzyme Peel od Linda Meredith. Následně můžete použít Váš oblíbený krém.
  3. Pigmentace a ztráta svěžesti – Po letním období je naše pleť často plná pigmentací a nehezkých skvrnek. Podzim je ideálním obdobím pro zbavování se těchto nedostatků. Jak na to? Nejlepším řešením jsou profesionální laserové procedury, microdermabraze, intenzivní přírodní peelingy s obsahem kyseliny AHA i AHB a následná „protipigmentová“ péče na domácí použití. Pokud se však chcete zbavit skvrn opravdu šetrně a levněji, jsou na trhu různé produkty na odstranění pigmentací. U nás si můžete zakoupit jedny z nejúčinnějších krémů na trhu jako je Brightening Serum od Anne Semonin nebo například V-Tox od Linda Meredith.
  4. Špatná imunita pokožky – Pleť je v tomto období vystavována velké zátěži, vlivem teplotní inverze se u země drží více smogu, každý den se může teplota měnit až o několik desítek stupňů a bohužel jsme od dob s „Corona krizí“ ve velkém stresu. Jak tedy podpořit celkovou kvalitu a imunitu naši pleti? Zázračnou látkou je Beta Glucan, který je obsažen například v krémů LM2 a v hydratačním spreji od Linda Meredith. Osobně doporučuji užívat i doplňky stravy, které podpoří Vaši celkovou imunitu a tím i imunitu Vaší kůže.

Podzimní kosmetika a následná domácí péče o pleť by měly být zaměřeny na obnovení rovnováhy pleti, protože pokožka v tomto období potřebuje dostatek ochranných lipidů, minerálů a hydratačních látek. Podzim je přechodné období, kdy je potřeba pleť dokonale připravit na studenou zimu, do níž by měla pokožka vstupovat v nejlepší možné kondici.

V případě jakýchkoli otázek ohledně Vaší péče o pleť mne neváhejte kontaktovat.

Pro krásnější zítřky, Vaše Beauty Guru