Léto dalo naší pleti pořádně zabrat, proto je třeba se více zaměřit na její aktuální potřeby. Ráda svým klientkám doporučuji, obzvláště na podzim, kyslíkovou terapii pro pleť. Jedná se o speciální ošetření, při kterém se blahodárný kyslík, spolu s dalšími vitamíny a minerály, vpravuje pod tlakem do pokožky, pomocí přístroje Oxygen Machine. Vaší pleti tak dopřejete maximální hloubkovou hydrataci a dodáte jí spoustu blahodárných látek, které zpomalují proces stárnutí pokožky, zvyšují její odolnost a propůjčí ji tak neobyčejně zdravý a mladistvý vzhled.

Pokud však chcete udělat něco pro svou pokožku i doma, mám pro Vás několik tipů, jak navrátit Vaší pleti její pružnost a vitalitu.

Prvním krokem v péči o pleť, který je nezbytný pro opětovné navrácení svěžesti Vaší pokožce, je zbavit ji odumřelých buněk. Jinak řečeno, provést její exfoliaci.

Pro tyto účely je na trhu mnoho produktů. Jak si ale správně vybrat ten, který je vhodný pro Vaši pleť? Jestliže se Vám nechce pouštět do této disciplíny, jedním z možných řešení je navštívit kosmetický salon, kde Vám odborníci pomohou šetrně se zbavit odumřelých buněk. Zajisté Vám také poradí, jaké produkty máte doma používat při Vaší pravidelné péči.

Chcete-li si přeci jen dopřát příjemný a účinný peeling v pohodlí Vašeho domova, při výběru produktů dbejte především na to, aby Vámi užívaný produkt neobsahoval velké množství AHA ovocných kyselin, které mohou být pro Vaši pleť dráždivé. Tyto „silnější“ peelingy by měly používat jen kvalifikované kosmetičky při svých profesionálních ošetřeních. Jednotlivé peelingy mohou obsahovat drobné částečky (například z ovoce, ořechů, cukru, kávy, nebo syntetických látek). Tyto částečky slouží pro větší efekt exfoliace a stimulaci pokožky, kdy dochází k odbourávání odumřelých buněk mechanicky. Jak takové produkty používat? Jednoduše naneste peeling a jemně masírujte pokožku krouživými pohyby pomocí prstů. Vyhněte se okolí očí a chřípí u nosu. Zde je kůže tenká a velice citlivá na popraskání žilek. Díky ostřejším kouskům obsaženým v peelingu se může intenzivní masáží poškodit. Vždy je důležité, abyste u každého peelingu dodrželi dobu jeho působení, stejně jako u masek.

Dalším možným způsobem peelingu jsou tzv. „gomáže“.  Jedná se o způsob, kdy si nanesete silnější vrstvu peelingové masky na Vaši pleť, necháte ji zaschnout a následně ji odrolíte pomocí dlaní. Kousky peelingové masky mechanicky odstraní odumřelou kůži. Výsledný efekt není špatný, avšak v tomto případě proces odstranění masky není moc příjemný.

Nejlépe si stojí peelingy na bázi přírodních enzymů, které jemně rozpouští odumřelé buňky na povrchu kůže. Dalším benefitem těchto peelingů je například hydratace či vyhlazení pokožky. Osobně Vám mohu doporučit HYDRATING GEL. Použití je navíc velice jednoduché. Stačí je jen nanést, nechat působit a následně omýt. Jejich příjemné účinky si můžete dopřát i několikrát v týdnu.

Dalším významným krokem v péči o pleť je výživa a hydratace. Nadstandardní péče v oblasti hydratace je v přechodném ročním období určitě na místě. Pokud Vaše pleť čelí větší zátěži, zaslouží si výjimečnou péči. Bude si tak snáze udržovat svoji vitalitu, a to i během dalšího náročného ročního období.

Na trhu je spousta produktů, kterými lze „uhasit žízeň“ Vaší dehydrované pokožky a dopřát ji potřebné vitamíny, minerály a další regenerační a podpůrné látky. Mezi tyto produkty patří: hydratační spreje s obsahem kyseliny hyaluronové, čistý kolagen, olejová séra, anti-aging séra a různé masky.

Zmiňované produkty lze zařadit mezi Vaši každodenní péči. Masku doporučuji použít 1x – 2x týdně.  Nejlépe masku bohatou na mastné kyseliny, minerály a vitamíny A,C,E. Pozor na použití jílové a bahenní masky v tomto období, které mohou Vaši pleť vysušit. Ty jsou většinou určené pouze pro problematickou a mastnější pleť.

Nejlepší variantou, jak připravit pleť na nadcházející roční období, je bezesporu návštěva kosmetického salonu. Zde si kromě kvalitní kosmetické péče dopřejete i zaslouženou dávku relaxace, která je neméně potřebná pro Vaši krásnější pleť.

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat nebo se osobně zastavit v našem salónu.

Vaše Beauty Guru