Jste spokojeni se svou pletí? Máte doma učiněné zázraky pro Vaši pokožku? Nebo by přeci jen šlo něco vylepšit? Vy však stále hledáte klíč k dosažení dokonalé pleti.

Dnes Vám prozradím několik typů, na co dbát v péči o pleť. Učiňte pokrok a dosáhněte vysněných výsledků, bez ohledu na stav Vaší pleti, její typ, nebo Váš věk.

1. Odličování jako „alfa a omega“ krásné pleti

Bez ohledu na to, zda je Vaše pleť mastná, suchá nebo smíšená, používejte vždy odličovací přípravky, které Vaši pleť nevysušují. Vyhněte se všem přípravkům s obsahem syntetického mýdla, alkoholu, umělé parfemace a barviv. Po celém dni je třeba dát pleti zklidňující očistu, která Vaši pleť důkladně vyčistí a náležitě připraví pro následující péči.

Při správném čištění pleti je zapotřebí dodržovat několik základních kroků. První fáze odličování by měla sloužit k rozpuštění nečistot i líčidel na obličeji. Nejlépe zvolené přípravky jsou na bázi mastných kyselin a olejů (hydrofilních – rozpustných ve vodě ), které nezanechávají na Vaší pokožce mastný film. Jednou z možností je použití CREAM CLEANSER od Lindy Meredith.

Druhá fáze čištění pleti by měla důkladně dočistit Vaši pokožku, aniž by ji podráždila nebo vysušila. Skvělou variantou jsou produkty, které jsou omyvatelné vodou a neobsahují dráždivé látky. Tyto přípravky Vaši pokožku zanechají jemnou a bez pocitu nepříjemného pnutí (např. GEL CLEANSER). Pokud jsou přípravky natolik šetrné a důkladně odstraní všechny nečistoty, není třeba pleť na závěr dočišťovat tonikem, nebo pleťovou vodou. Lze místo nich použít nadstandartní péči, v podobě spreje (např. HYDRATING MIST) nebo jemný hydratační lotion. Tyto produkty Vaši pokožku připraví na následující péči, doplní hydrataci a zaručí ji skvělou kondici.

2. Hydratace zevnitř i zvenku

Téměř vše v našem těle potřebuje ke správnému fungování vodu. Když zintenzivníte svůj pitný režim, usnadníte svému tělu jeho správné fungování a vylepšíte tak i stav naší pokožky. Dostatečný příjem tekutin, bohužel nezajistí řešení všech problémů s naší pletí. Pokud chceme mít bezchybnou pokožku, měli bychom přírodě pomoci zvenčí a využít každou příležitost k jejímu hydratování. Chcete-li Vaši pleť vidět zářit zdravím a krásou, dopřejte ji nadstandartní péči. Hydratační lotiony, spreje, masky, krémy, to vše je na trhu k dispozici. O jejich správném výběru se poraďte se svou kosmetičkou.

3. Živiny a Vitamíny

Naše pleť v dehydrovaném stavu (bez obsahu dostatečného množství vláhy), není schopná vstřebávat jakékoliv výživné látky, jako jsou například kolagen, mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Vždy svým klientkám říkám, aby si představili, že je jejich pleť jako kosmetická houbička. Když je houbička vysušená, můžeme na ní lít jakékoliv množství olejů, mazat ji krémy, ta je ale nikdy dostatečně nevstřebá a uvnitř zůstane stále suchá. Omastíme tím jen několik svrchních vrstev. Zbytek olejů a výživných látek steče po jejím povrchu. Pokud bude tato houbička hluboce znečištěná, jak z ní dostaneme nečistoty pryč? Když s ní nadále v tomto stavu budeme manipulovat, vytvoří se v ní rýhy. Nejdříve se objeví na povrchu a následně se budou prohlubovat. S největší pravděpodobností se jich už nikdy nezbavíme. Co se ale stane, když houbičku předem namočíme a dodáme ji tolik potřebnou hydrataci? Jako mávnutím kouzelného proutku, vstřebá veškeré účinné látky. Bude také lépe vylučovat nečistoty ukryté pod povrchem. A co vrásky a rýhy? Zkuste mokrou houbičku kroutit a mačkat, vždy se vrátí do původního stavu. Hloubkovou hydratací jsme jí navrátili pružnost.

Je spoustu dalších věcí, kterými lze naší pokožku vylepšit. Toto jsou základy, o které se opíráme při naší společné cestě za dokonalou pletí.

Těším se i na Vaší návštěvu,

Vaše Beauty Guru